Ciekawy czas nadciąga

Biblioteka Świt

Lato więc wspólnik pojechał na zasłużony urlop i tak w prosty sposób przyszłe 3 tygodnie robią się ciekawe. Miałem aż 120 godzin na opanowanie infrastruktury, zabezpieczeń, backupów i innych zagadnień związanych z utrzymaniem biblio na bieżąco w działaniu.

Biblioteka Świt

Jeżeli przyjmiemy że 1 dzień odpadł na instalację kluczy haseł i kont dostępu, 1 dzień wypadł na robienie fotek w bibliotekach (bo trzeba było „pożar” gasić), 1 na różne nietechniczne papierologie to czasu na ogarnięcie serwerologii było niewiele. Tym bardziej że na bezpieczeństwo położono duży nacisk więc dostęp do zasobów nawet dla admina nie jest najprostszy.

Jednak zasoby to nic w porównaniu do Mateusza :) niby klienta postawię na nowo jak zajdzie potrzeba, ale jeżeli coś nietypowego z nim trzeba będzie zrobić to może być śmiesznie. Niestety zbrakło czasu na poznanie aplikacji a zawiera ona „trochę” kwiatków i ciekawostek.

Tak czy inaczej dam radę bo jak nie ja to kto :)

Po miesiącu trello pęka w szwach od tematów do zrobienia prostszych i ciekawszych. Przykładowy task czekający na wykonanie „uruchomienie mak-a pod win7” (z udziałami sieciowymi i polskimi literkami). Ciekawe czy mod xp to pociągnie bo jak wiadomo w win7 dos-a już nie ma a Panie z czytelni nadal używają ten zabytkowy program. Pierwsza myśl to wirtualizacja ale wirtual box daje mapować dyski sieciowe dopiero od win 2000… więc będzie trzeba sprawdzić inny soft aby oszukać system.

Dzieje się #tolubię

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

2 komentarze

  1. Postaw dosboxa i będzie działało – co do mapowanych dysków to nie testowałem ale pewnie się da :) – ja używam MAKa na linuxie właśnie przez dosboxa.

    1. Dzięki za przypomnienie tego emulatora :) będzie jutro testowany, chyba że znów się coś wysypie tak jak dziś.

      Normalnie nie do wiary… przez miesiąc pracy ze wspólnikiem padła jedna biblioteka. Jak tylko pojechał na urlop to pradu nie było w weekend i dwa serwery stanęły, szczęściem że bazy dały się naprawić i nie trzeba było backupów odtwarzać.

      #pierwszytestzaliczony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *