studenckie oczekiwania względem IINiSB

Zgodnie z wczorajszą obietnicą wracam do oczekiwań…

Kiedy szedłem na studia w IINiSB durny myślałem że będę mógł dobrać fakultety które będą mnie interesować, będę dzięki nim mógł się rozwijać w kierunku moich zainteresowań. Nadzieję taką brałem z instytutowego dokumenu pokazującego ze 40 różnych fakultetów organizowanych przez IINiSB (a który okazał się pustą teorią niestety). Wytłumaczono mi na 3 semestrze że to guzik prawda na licencjacie, że takie cuda to na magisterce. Zakląłem szpetnie, zargyzłem wargi zrobiłem licencjat łapiąc wszystkie wolne fakultety nie zważając na ich treść aby tylko wyrobić punkty.

Minęły 3 lata i dodatkowo rok przerwy.

Poszedłem na magistra od informacji dokładnie kierunek „Zarządzanie Informacją i Wiedzą” i proszę, oto wszystkie cztery fakultety jakie oferuje mój instytut informacji w tym semestrze. Zwróćcie przy okazji uwagę na ich jakże bogate opisy w USOS-ie (wystarczy kliknąć w tym celu na tytule fakultetu).

 • Pismo zmienia świat nie wiadomo o czym ale raczej z ZIW nic wspólnego
 • Współczesny rynek mediów marna szansa że tematyka choć liźnie ZIW
 • Wykład monograficzny tu nawet z USOS-a nie wiadomo z kim i o czym ten wykład ale i tak wszystkie miejsca zostały momentalnie rozdrapane ( są przecieki że będzie o książce cerkiewnej czyli też nie ZIW)
 • Wykład monograficzny – D. Jarosz jedyny przedmiot opisany jak trzeba w USOS-ie (czyli jednak można)  niestety nie dotyczący ZIW

Ile z tych fakultetów waszym zdaniem odpowiada mojemu kierunkowi? bo moim zdaniem żaden. Po prostu nie spełniają najmniejszych nawet oczekiwań, jedyna ich zaleta że są i dadzą ECTS-y. Zastanawiam się kiedy mi wykładowcy powiedzą że dopiero na doktoracie można wybierać interesujące fakultety zgodne z obraną ścieżką badań.

Ciekawe co sądzą o przydatności tych fakultetów ludzie na pozostałych ścieżkach magisterskich. Do czego im się przydadzą? bo raczej nie do wybranej specjalności.

 • Organizacja i Zarządzanie Bibliotekami
 • Informacja i Komunikacja w Europejskich Instytucjach Kultury.
 • Biblioteki w Systemie Edukacji i Kultury

Moim zdaniem  te przedmioty przydadzą się im tak samo jak mnie – wcale.

Czy ktokolwiek wskaże mi jak ta oferta fakultetów była dopasowana do ścieżek? Jakie zastosowano kryterium ich przydatności dla osób mających zostać menedżerami informacji, zarządzającymi bibliotekami, organizującymi centra informacji europejskiej?

Na osłodę

Dostałem wczoraj z wiarygodnego źródła informację że po 2 zjeździe ruszą jeszcze jakieś dwa fakultety a na 2 semestrze będzie fakultetów 2 razy więcej.

Bardzo jestem ciekaw czy te nadchodzące fakultety będą skierowane na nowe kierunki magisterek czy na nie uruchamiany od co najmniej 2 lat kierunek o nazwie „Wiedza o Książce” jak te obecnie dostępne.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: poza kategorią

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

3 komentarze

 1. Nie wiem kto dał ciała (a może to działanie celowe o którym nas nie poinformowano) ale to że część studentów z roku miała wczoraj dostęp do rejestracji fakultetów z bloku EDU a druga część nie miała.

  Moim zdaniem jest nieuczciwe.

  Zrozumiałbym jeszcze rozbieżność między rocznikami ale żeby na jednym roku występowały różnice w tym na co się można rejestrować to po prostu skandal.

 2. Wykład monograficzny
  zjazdy 2-6
  Wykład monograficzny
  zjazdy 2-6
  Dydaktyka w bibliotece szkolnej (wykł.-ćw.)
  zjazdy 2-6
  Psychologia (15 godz.)
  zjazdy 2-7
  Psychologia (15 godz.)
  zjazdy 7
  Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania
  zjazdy 2-6
  Książka zmienia świat
  zjazdy 2-6
  Współczesny rynek mediów w Polsce
  zjazdy 2-6
  Wstęp do systemu zarządzania treścią
  zjazdy 2-7
  Wstęp do semantycznej sieci WWW

 3. Jak widać na powyższym komentarzu (thx DonKiszot) faktycznie doszły dwa fakultety (przynajmniej na planie bo w USOS-ie ich brak, może jutro…) które zaspokajają mój głód wiedzy zgodnej ze ścieżką. Jak tylko będzie możliwość to spróbuję się na nie zapisać. Kolejną zmianą tym razem w USOS-ie jest pojawienie się rano fakultetów z bloku edu i nawet na dwa z trzech można się było zapisać. Natychmiast poczułem się lepiej jako równy z resztą rocznika, mam nadzieję że reszta z tych co nie mieli dostępu też go otrzymali.

  Trzynasty znaczy się może być szczęśliwy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *