hmm pech to czy jak …

Robię sobie nową stronkę firmową bo stara się zdezaktualizowała i wstyd przynosi :(

Ponieważ będę zawodowo migrował w stronę wyszukiwania i udostępniania informacji,  chciałem na stronie użyć terminu “Informacyjny gracz” bo jest bardzo trafny. Pamiętałem że czytałem on line więc  góglarka, zapytanie, wynik link do Bibliologicznej biblioteki cyfrowej, klikam i … QPA

Serwer bbc.uw.edu.pl zbyt długo nie odpowiada.

arek@rex:~$ ping bbc.uw.edu.pl
PING bbc.uw.edu.pl (193.0.78.243) 56(84) bytes of data.
^C
— bbc.uw.edu.pl ping statistics —
9 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 8013ms

Czyli serwer nie odpowiada, więc nie ma prawa link działać poprawnie ;(

Ledwo serwer instytutu ruszył a tu znów jakiś problem znajduję :( bynajmniej nie szukam, ot tak same się generują :( i dokuczają mi. Bibliologiczna Biblioteka Cyfrowa jest prowadzona przez “mój” instytut (IINiSB) i dlatego tym bardziej mi źle ;) Inną sprawą jest że jakoś  na swojej stronie domowej instytut chyba nie chwalił się nigdy że prowadzi bbc, ciekawe czemu? Może to jakaś jego tajna strategia marketingowa? a może to zasada “jeśli się do czegoś nie przyznajemy to jak padnie nie będzie nasz problem”.

To dopiero niefart nie poczytam sobie, a może bbc została zamknięta już na amen bo coś tam? Szkoda by było bo miałem w niej kilka pozycji do przeczytania w wolnej chwili, a i jak widać brak działania Bibliologicznej Biblioteki Cyfrowej odkryłem bo coś chciałem w niej przeczytać.

Ciekawe czy bbc.uw.edu.pl wróci kiedyś do czytelników?

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Google+ , Facebooku czy Twitterze
Ten wpis został opublikowany w kategorii IINiSB i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.