WordCamp Gdynia 2024 – byłem, widziałem, gadałem

Portret grupowy organizatorów WordCamp 2024

Frustrujące jest to co zrobił Palmiak na #WordCampGdynia 2024

Normalnie sponiewierał mojego malkontenta. Prelekcja w temacie który znam więc moc narzekania mogła by być a skubaniec powiedział co trzeba, jak trzeba i normalnie nie miałem się do czego przyczepić. Już liczyłem że czegoś nie powie a on qrde złapał oddech i dopowiedział.

Masakra normalnie utarł mi nosa ;)

A tak na serio szacun Maciek Palmowski za świetna prezentację. Tak trzymaj!

Dla odmiany była taka jedna prezentacja z dudy wzięta co ani nie trzymała tematyki, ani jakości. Sorry jak jest się specjalistą mówiącym o modelu OSI to nie stwierdza się że adres IP to jest to samo co domena. Nawet jeden raz się tak nie mówi, a jak już się palnie w durnym przekonaniu że to uproszczenie (niby dla tych co się nie znają) to trzeba dopowiedzieć że na jeden adres IP może wskazywać wiele nazw domenowych.

Dobra starczy marudzenia ale powstanie post z myślą co powinni sponsorzy WordCampa (i nie tylko) robić żeby nie wyjść na głupów sorry chciałem napisać odnieśli zyski z zainwestowanego czasu i pieniędzy. Chciałbym żeby mieli profity a nie przepalali środki to musi być układ win – win żeby działało. Ot taki post kogoś w temacie ale nie powiązanego do którego organizatorzy imprez będą mogli odesłać sponsorów po krótkie info co robić żeby było dobrze.

Chciałem iść na warsztaty Palaka ale nie mogłem utrudnić życia Robinowi (super prowadzącemu) bo co by ludziom powiedział że prelegent bibliotekarz uciekł na warsztaty…

W mojej ocenie było lepiej niż rok temu, bo zamiast kisić się na korytarzu doszła jedna sala przechodnia gdzie rozstawili się sponsorzy. Było więcej miejsca.

Ogółem otoczenie i wyżywienie w Gdyni zawsze jest bardziej studenckie niż biznesowo hotelowe i bardzo mnie to cieszy. Dzięki temu udało się Mariuszowi i spółce zrobić imprezę bez zadęcia i pompatyczności.

Z ciekawostek:

• coraz więcej silversów jest na WordCampach, albo się jakoś magicznie generują, albo bractwo się starzeje. Na afterze poznałem gościa co mówił że odetchnął z ulgą jak mnie zobaczył bo na biforze był jedyny taki siwy ;)
    Trzeba przyznać kolo statystycznie o rok bliżej do piachu niż ja.
  • poznałem też gościa co od zawsze cośtam robi w home.pl i pamięta czasy kiedy naczelny prezes siedział na helpdesku… też pamiętam, młodzieniaszek ;) sprzedał mi kilka newsów sprzed 20 lat, miło się z nim piło. Niewiedzieć czemu wolał żebym nie plotkował że jest z home :>
  • w kuluarach znów były mocno developerskie dyskusje. Tym razem Wojtek naczelny fotograf WordCampów deliberował z Krzyśkiem magikiem od wordpressa na temat czy aby naprężyć lepiej linę od hamaka to lepiej owinąć ją dookoła drzewa czy stosować jakieś tam naciągi firmowe.
    Kolejny odpał jak niezapomniane cyzelowane japońskie połączenia kantówek o których pół wieczoru (chyba w Łodzi) rozwodzili się Marcin z Łukaszem.

Jak byście szukali mojej prezki https://www.slideshare.net/slideshow/czemu-i-jak-monitorowac-wordpressa-wordcamp-gdynia-2024/272171891

Do kompletu nagranie.

Niestety prezka wyszła na 40 minut gadania a musiałem się zmieścić w piętnaście wiec wyszło łyso.

Powinno być albo „co monitorować”, albo „jak monitorować” ale na ten prześwietny pomysł wpadłem dopiero w pociągu do Gdyni.

Wymyśliłem że prezkę o triadzie CIA zrobię w przyszłym roku w trzech samodzielnych częściach :> najwyżej co WordCamp będę odpalał jedną.

I na koniec prośba na która nie miałem czasu podczas prelekcji.

Jak macie jakieś ciekawostki związane z używaniem nmap, albo pytania jak go używać (np co widać na 28 stronie z prelekcji) to się odezwijcie na likedinie, myślę że nie pożałujecie.

Autor: Arek Bibliotekarz