znów nas reprezentują :(

Myślę, że każdy, kto podziwia jego filmy tak, jak ja, podziela moje zdanie, że za grzech możliwe jest prawo łaski – stwierdził Sikorski.

Jak twierdzi Bogdan Zdrojewski, jego resort wraz z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych wystosują protest do prezydenta USA Baracka Obamy w sprawie zatrzymania i próby ekstradycji Romana Polańskiego w Szwajcarii.

jak czytam takie informacje to mnie po prostu szlag trafia a na dodatek sam prezydent RP zlecił analizę prawną sytuacji

jakbym to ja przeleciał jakąś trzynastkę to by mnie ścigali miesiącami jak tego kloszarda z dworca Centralnego co znieważył słownie prezydenta, a tu proszę kilka filmów gość nakręcił i się za nim wstawiają przedstawiciele narodu urzędujący za moje, podkreślam moje i twoje pieniądze, i sugerują aby prawo było różne dla nas i tych co są na świeczniku.

dość. jest równość wobec prawa czy nie ma?

jest prawo którego należy przestrzegać czy nie?

domagam się zaprzestania takich działań przez reprezentantów narodu! Mam nadzieję że się opanują bo chociaż premier powiedział:

To nie jest narodowo-polityczna sprawa, tylko obyczajowo-karna – ocenił szef rządu. Według niego nie ma potrzeby podnosić „narodowego larum”, bo nikomu nie dzieje się krzywda.

Ile trzeba dostać oskarów lub, medali (w rozmowie radiowej Zdrojewski wyraził przekonanie że doskonały sportowiec też by był broniony przez państwo) aby zboczony gość z małym ptakiem (skoro potrzebuje dziecka do seksu musi mieć małego) mógł bezkarnie bzykać dzieci? Dla mnie nawet jeśli to jest trzynastoletnia prostytutka nie zmienia faktu że jest to czyn prawnie zabroniony (a Polański był przecież dorosły i wiedział co robi) nie wspominając o etyce takiego zachowania.

Jeżeli Polański tak chciał sprawę rozwiązać to czemu nie stawił się  sam przed sądem a migał się tyle lat? Jeżeli reprezentanci naszego narodu  domagają się uniewinnienia ze względu za wielkie dokonania artystyczne  to niech sami go do sądu zaprowadzą, w końcu to sąd ma go uniewinnić!

A może jako nagrodę za niedotrzymanie umowy w sprawie tarczy antyrakietowej przyjmijmy zwolnienie z odpowiedzialności karnej za czyn lubieżny zboczka Polańskiego? w pogoni za tym absurdem proponuję link na wypadek jakby zrobili płatny dostęp za rok albo co, przytaczam fragment:

Co się stało ze stosunkami polsko-amerykańskimi? Zespół Zakopower i inni polscy muzycy nie zostali ostatnio wpuszczeni na teren USA, a teraz w Szwajcarii zatrzymany został Roman Polański. – Nie ma też tarczy antyrakietowej ani rozwiązania kwestii wizowej. To są elementy niepokojące. Prezydent Obama (uniewinniając Polańskiego-red.) ma szansę na poprawę wizerunku przed odwracającą się od USA opinią publiczną – powiedział w programie „24 godziny” minister kultury Bogdan Zbrojewski.

zapewniam że nie polepszy mojego (i innych) postrzegania USA dogodzenie panu Polańskiemu

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: wydarzenie

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie władca CMS-ów na państwówce. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku czy Twitterze

3 komentarze

 1. Co do Polańskiego zgadzam się w 100%, a co do mniejszej sprawy (Zakopower) to tylko tyle, że oburzone komentarze nie mówią o jednej drobnej rzeczy: chłopcom nie chciało się sprawdzić, że jadąc do pracy (tak! granie to przecież ich robota za którą biorą wynagrodzenie) powinni mieć wizy biznesowe, a nie turystyczne.
  To dokładnie tak samo jak z Polańskim tylko na odwyrtkę :-) prawda?
  Skoro w USA jest prawo, że jadąc do pracy trzeba mieć odpowiednią wizę to "wielkich " (khe, khe) muzyków tez ono dotyczy.
  Notabene, to któraś z rzędu kapela , która jadąc na Jackowo, Chicago, żeby zagrać do kotleta zapomniała o wizach i została cofnięta.

 2. ja też jestem za tym, aby prawo dotyczyło wszystkich, a nie tych maluczkich – seks z 13latką, czy tego chciała, czy nie – jest przestępstwem i kara się należy..
  zasługi dla kina nie powinny być argumentem przemawiającym za ułaskawieniem.. a faktem jest, że przez 31 lat pan Polański unikał kary.. to też świadczy o wykorzystywaniu swojego nazwiska i.. własnie owych zasług..
  wydaje mi się, że stawanie w obronie P. Polańskiego przez Ministra Kultury jest nadużyciem stanowiska..i poparciem seksu z nieletnimi, co gorsze
  ciesze sie, ze zrobiłeś wpis – nie musę robić u siebie ;)

  niedawno został wydany też wyrok w Anglii – sprawa dotyczyła seksu nauczycielki z 15-letnią (chyba) uczennicą; mimo zeznań uczennicy, że ona tego chciała.. sąd ukarał nauczycielkę, bo prawo musi być przestrzegane, a seks z nieletnim jest karalny
  ot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *