informatorium

ponieważ nie wiem a nie potrafię  :/ znaleźć, pozwolę sobie Was zapytać:

Jak brzmi definicja słowa INFORMATORIUM ?

słowo to jest powszechnie stosowane goglarka pokazuje „Wyniki 1 – 10 spośród około 82,000 dla zapytania informatorium” z regulaminem informatorium gdzieś tam kraju w na pierwszej pozycji :)

Poniżej podpowiedź gdzie szukałem i nie znalazłem :(

słowniki, encyklopedie centra wiedzy on-line:

część linków może domagać się logowania ale to chyba taki podstawowy zestaw miejsc gdzie leży polska wiedza słownikowa i encyklopedyczna :) oczywiście jak jakiś adres słownikowy polecacie to poproszę o komentarz z adresem :)

słowniki i encyklopedie papierowe: (w akcie desperacji ;))

Słownik poprawnej polszczyzny PWN. Red. Witold Doroszewski. Wyd.6. Warszawa: PWN, 1984. ISBN 83-01-03811-X.

Słownik wyrazów obcych. Red. nauk. Jan Tokarski ; oprac. i red. Hipolit Szkiłądź et al. Wyd.2. Warszawa: PWN, 1980. ISBN 83-01-00521-1.

Podręczny słownik języka polskiego. [Zofia Bondy-Łempicka, Stanisław Arct]. Wyd. 2. Warszawa: Wiedza Powszechna, 1957.

Słownik ortograficzny języka polskiego wraz z zasadami pisowni i interpunkcji. Red. nauk., oprac. zasad pisowni i interpunkcji polskiej Mieczysław Szymczak. Wyd. 3. Warszawa: PWN, 1982. ISBN 83-01-03551-X.

Słownik wyrazów bliskoznacznych. Pod red. Stanisława Skorupki ; [w oprac. udział wzięli Ignacy Piotrowski et al.]. Wyd. 8. Warszawa: Wiedza Powszechna, 1982. ISBN 83-214-0328-X.

Encyklopedia popularna PWN. [red. prowadzący Adam Karwowski]. Wyd. 8. Warszawa: PWN, 1982. ISBN 83-01-01750-3.

chciałem jeszcze zdalnie poszukać więc użyłem studenckich mocy dostepowych i powstanie opis jak działa ibuk poprzez buw niebawem :(