informatorium

ponieważ nie wiem a nie potrafię  :/ znaleźć, pozwolę sobie Was zapytać:

Jak brzmi definicja słowa INFORMATORIUM ?

słowo to jest powszechnie stosowane goglarka pokazuje „Wyniki 1 – 10 spośród około 82,000 dla zapytania informatorium” z regulaminem informatorium gdzieś tam kraju w na pierwszej pozycji :)

Poniżej podpowiedź gdzie szukałem i nie znalazłem :(

słowniki, encyklopedie centra wiedzy on-line:

część linków może domagać się logowania ale to chyba taki podstawowy zestaw miejsc gdzie leży polska wiedza słownikowa i encyklopedyczna :) oczywiście jak jakiś adres słownikowy polecacie to poproszę o komentarz z adresem :)

słowniki i encyklopedie papierowe: (w akcie desperacji ;))

Słownik poprawnej polszczyzny PWN. Red. Witold Doroszewski. Wyd.6. Warszawa: PWN, 1984. ISBN 83-01-03811-X.

Słownik wyrazów obcych. Red. nauk. Jan Tokarski ; oprac. i red. Hipolit Szkiłądź et al. Wyd.2. Warszawa: PWN, 1980. ISBN 83-01-00521-1.

Podręczny słownik języka polskiego. [Zofia Bondy-Łempicka, Stanisław Arct]. Wyd. 2. Warszawa: Wiedza Powszechna, 1957.

Słownik ortograficzny języka polskiego wraz z zasadami pisowni i interpunkcji. Red. nauk., oprac. zasad pisowni i interpunkcji polskiej Mieczysław Szymczak. Wyd. 3. Warszawa: PWN, 1982. ISBN 83-01-03551-X.

Słownik wyrazów bliskoznacznych. Pod red. Stanisława Skorupki ; [w oprac. udział wzięli Ignacy Piotrowski et al.]. Wyd. 8. Warszawa: Wiedza Powszechna, 1982. ISBN 83-214-0328-X.

Encyklopedia popularna PWN. [red. prowadzący Adam Karwowski]. Wyd. 8. Warszawa: PWN, 1982. ISBN 83-01-01750-3.

chciałem jeszcze zdalnie poszukać więc użyłem studenckich mocy dostepowych i powstanie opis jak działa ibuk poprzez buw niebawem :(

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *