nieszczęsne fakultety

Kurcze zmarnowałem wczoraj cały wieczór na kilka kartek /siatka zajęć, spis fakultetów, punktacja ECTS, itd/ i wzburzony stratą czasu napisałem list do opiekunki roku, poniżej wklejam.

Witam

Mam pytanie, ponieważ zgodnie z planem studiowania mam osiągnąć w semestrze czwartym 5 punktów ECTS a mogę bez kolizji godzinowych wziąć udział raptem w 2 fakultetach co zapewni mi 4  punkty, pojawi się niedobór punktów. Sprawa jest o tyle istotna że w 3 semestrze miałem zdobyć 7 punktów a zdobyłem z podobnego powodu 4 punkty. W planie studiowania jest wymienione dużo różnorodnych fakultetów które nie są prowadzone przez instytut, ale teoretycznie mogę wziąć jakieś fakultety ogólnouniwersyteckie. Dlatego też pytanie brzmi: skoro instytut nie jest mi w stanie zapewnić możliwości realizacji punktów ECTS za pomocą własnych fakultetów, co mam zrobić aby się zapisać na zdalne ogólnouniwersyteckie fakultety odbywające się na płaszczyźnie COME jak np. 4016-IJS-OG, 2500-MTK-OG, 3322-SEWI-OG i kilkanaście innych? Pomimo iż stawiam pytanie w pierwszej osobie dotyczy ono całego rocznika który reprezentuję. Prosiłbym o szybką /zapisy zaczną się niebawem/ odpowiedź jak się zapisać na te zdalne zajęcia lub dokładne wytłumaczenie, dlaczego nie można tego zrobić, żebym wiedział co przekazać wszystkim z roku.
Przypomnę że na pierwszym roku słyszeliśmy iż zdążymy z fakultetami bo siatka zajęć jest układana z myślą o 2 roku, jestem na drugim roku i nie widzę jakiejś kolosalnej poprawy, za to widzę ludzi z trzeciego roku łapiących wszystko co się da, aby tylko wyrobić się z punktami. My chcielibyśmy w trzecim roku nie nadrabiać zaległości wynikających z niezrealizowanej przez instytut oferty fakultetów, w dodatku pokrywających się godzinowo z przedmiotami obowiązkowymi, a zająć się pisaniem pracy licencjackiej. Piszę o zajęciach zdalnych ponieważ są one optymalne bo nie kolidują z czasem wykładów obowiązkowych a dojeżdżające koleżanki i koledzy też by mogli z nich również skorzystać.

Z nadzieją na szybką odpowiedź pozdrawiam

Wysłałem i niech się dzieje wola nieba bo to dla mnie jest po prostu farsa utrzymuję uniwersytet z podatków za swoje studiowanie płacę dodatkowo a co dostaję w zamian? Brak możliwości studiowania zgodnie z planem studiów który jest częścią umowy /to jeszcze dokładnie muszę sprawdzić/ jaką zawarłem z uczelnią. Jeśli instytutu nie stać na prowadzenie większej ilości fakultetów, niech udostępni nam możliwość brania udziału w zdalnych przedmiotach, tym bardziej że zgodnie z papierem mamy taką możliwość. Rozumiem że robienie fakultetu dla 2-3 osób jest nieuzasadnione ale chyba nie jest jakimś wielkim problemem  rzucić zaocznym kilka żetonów żeby się mogli rejestrować w usosie, a jeśli to problem /plotka taka / jest w IINiSB osoba tylko od usososa, więc niech wklepie nasze rejestracje ręcznie. Pewnie mi to postulowanie nie pomoże bo nie siedzę cicho i potulnie /starostowanie jednak zobowiązuje ;)/ ale jest dla mnie wielka różnica oblać bo się siedziało cicho i nie wyrobiło punktów, a być oblanym bo się chciało tego za co się płaci. Zawsze jest możliwość na którą tak naprawdę liczę /w sumie dlatego napisałem ten list/  że istnieje w instytucie chęć nie tylko z naszej strony abyśmy mogli realizować systematycznie program nauczania. Udało się nam zorganizować 2 fakultety /w sumie tylko dla naszego rocznika/ po tęsknych mailach i rozmowach na początku roku, dlatego też wierzę że kierownictwo i tym razem coś nam zaproponuje sensownego.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: IINiSB Tagi

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *