MSW i śmierć książki w salonie księgarzy

Razu pewnego dr Zając powiedział „czy się to komuś podoba czy nie jeżeli chce brać udział w rynku książek musi znać pozycję Rynek Książki w Polsce firmowaną przez Łukasza Gołębiewskiego, może się z nią nie zgadzać ale znać musi” albo jakoś podobnie. Wiec jak znalazłem informację że Salon Księgarzy będzie gościł Łukasza Gołębiewskiego to się udałem na to spotkanie i nie żałuję :)

Teoretycznie spotkanie miało być poświęcone książce pt. „Śmierć Książki. No Future Book” i nawet w pewnej części się udało to zrealizować, aczkolwiek „elokwentne dziadki” nie dały autorowi zbyt wiele powiedzieć w czasie „dyskusji” raczej przedstawiali swoje wizje na ten temat, ale poza jednym no może dwoma to były to ciekawe wypowiedzi i pełne świetnych cytatów jak choćby taki z XIXw „Książka straciła dziewictwo bo zaczęła się sprzedawać na ulicach” :)

Zaobserwowałem kilka znajomych twarzy :) dawny postrach studentów IINiSB dr Andrzej Skrzypczak, byłego dyrektora prof Marcina Drzewieckiego, eks studenta  /sam się przyznał :)/ Macieja Foks jednego z głównych Notesu Wydawniczego, oraz znajomego z koła naukowego IINiSB jeśli dobrze pamiętam imię Marcina :)

Tak więc jeśli trafię info o następnym salonie księgarzy to też się przejdę bo jest fajnie, co prawda takich młodzików i młodziczek jak ja jest niewielu ale w końcu od starszych należy się też uczyć ;)

Acha Marcin dzięki za koncept z autografem :)

Co zaś się tyczy samego autora to punks not dead ;) pas z ćwiekami, kolczyk w uchu itd. oddam browar jak się mylę ale to no future to na pewno z sex pistols wziął :) fajny koleś i tyle :D

*MSW z tytułu to akronim Mnie Się Wydaje który zdominował rozpoczęcie salonu księgarzy :)

Autor: Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie informatyk od tonerów w bibliotece publicznej, oraz techniczny w fundacji proekologicznej. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Facebooku (ale do września raczej nic nowego nie zobaczysz) czy Twitterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *