W tym minicyklu przedstawiam krok po kroku jak zbudować automat piszący losowe teksty na twitterze, bez posiadania wiedzy informatycznej i wydawania pieniędzy na utrzymanie systemu.
Przykładowy bot wykonany w tej technologii działa pod adresem https://twitter.com/haslaulicy
Powyższy bot na twitterze prezentuje hasła i treści z transparentów pojawiające na różnych demonstracjach ulicznych.
Niestety przy wykorzystaniu tego bota nie ma możliwości załączania zdjęć do postów. Jednak jeżeli przyjmiemy że skonfigurowanie go zajmuje poniżej godziny, a utrzymanie w działaniu nic nie kosztuje, to brak zdjęć staje się mniej odczuwalny.
Domyślnie dzięki temu skryptowi twitty generują się automatycznie. Cykl publikacji tweetów można ustawić w zakresie częstotliwości od 5 minut do 24 godzin. Odstępy w publikacji twitów można wydłużyć i ustawić wysyłkę twitta np. co 4 dni edytując jedną linię skryptu.
Żeby bot na twittera działał:
- musisz mieć dane które bot na twitterze będzie publikował
- musisz mieć uwiarygodnione numerem telefonu konto na twitterze
- musisz mieć dostęp do dysku googla
ad 1
Dane do publikacji trzeba zebrać jako plik tekstowy zawierający treść jednego twitta w jednej linii. Oczywiście należy pamiętać że twitter ogranicza nas do 140 znaków w linii. #hasztagi dadzą się opublikować, jednak linków nie wstawimy w treść twitta za pomocą tego narzędzia.
ad 2
Tylko konta twittera uwiarygodnione numerem telefonu mają możliwość dołączania własnych aplikacji. Do działania skryptu jest konieczna jego autoryzacja za pomocą z kluczy i tokenów.
ad 3
Skrypt publikujący twitty jest częścią arkusza google, a dane i panel konfiguracyjny bota są kartami tego arkusza.
Dane do publikacji na potrzeby takiego bota można pobrać ze stron w sieci za pomocą opisanego w tym poście narzędzie do pobierania danych ze stron www.
Jeden komentarz