Jak pisałem poprzednio uczęszczam zdalnie na kurs tworzenia treści dla procesów zdalnego nauczania.

Na pierwszych „zajęciach” omawiany był proces tworzenia takich kursów, oto co najważniejszego wyniosłem z tej lekcji.

Istnieje kilka modeli prezentowania treści dydaktycznych:

• liniowy
  • złożony z zachowaniem liniowości
  • gałęziowy
  • wielopoziomowy

w celu realizacji tych modeli stosuje się różne moduły. Autorka kursu proponuje następującą kolejność w modelu liniowym

• moduł wprowadzający
  • moduł zasadniczych treści merytorycznych
  • moduł podsumowujący
  • moduł sprawdzający
  • moduł treści dodatkowych

poniżej moja praca domowa w której starałem się oddać model gałęziowy zawierający 2 gałęzie („rodzaj wyszukiwania”, „strategie wyszukiwania”) wzbogacony o moduł treści dodatkowych (ciekawostki)

Jeszcze niżej wkleiłem obrazek dla tych u których flash nie działa.

wyszukiwanie z Google schemat kursu online