Generatory stron HTML

Szukam czegoś alternatywnego do WordPressa dla prostych stron. Czegoś co produkuje strony w HTML a zarazem jak coś potrzebuję zmienić w menu czy stopce żeby nie trzeba było przerabiać miliona stron za każdym razem.

Dopiero teraz widzę faktyczną różnicę pomiędzy WordPressem a resztą świata ;)

Oczywistości jakie wymyśliłem typu że na plikach html nie zrobi się pełnotekstowej szukajki w łatwy sposób i tym podobne sprawy się sprawdziły.

Niestety okazało się również że faktyczny problem leży gdzie indziej, w codziennych drobiazgach podczas edycji. Zaczynam dochodzić do wniosku że skalowanie obrazków do potrzebnych rozmiarów, tworzenie altów za każdym razem jak osadzam tą samą grafikę i inne dokuczliwości stają się większą stratą czasu niż aktualizacje WordPressa i dopieszczanie go żeby de facto rzucał do cache pliki w html.

(więcej…)

Wracam na 1/2 etatu w bibliotece

Od dzisiaj!

Patrząc na to co się wyrabia w moim miejscu pracy, zaglądając w swój pesel i odczytując stan konta po raz kolejny doszedłem do wniosku

„Nie stać mnie na dłuższą pełnoetatową pracę w Bibliotece”

i niestety tym razem zasmuciłem wspólnika tą decyzją. W sumie żeby nie On to już dawno by mnie w bece nie było bo durnej roboty nie trawię. Co prawda nie rzucam roboty ale wracam do słusznego wymiaru umożliwiającego wspólnikowi przetrwanie a mnie nie zjadającego całego życia na przelewanie z pustego w próżne.

Przez pięć lat udało się osiągnąć sporo, wyprodukować gigabajty danych, tworzyć czy być współautorem wielu dokumentów, projektów itd. Niestety zarazem przepaliłem setki godzin na czynnościach zupełnie bez sensu typu znajdź 3 różne oferty na zakup czegośtam w cenie 300 złotych. Serio, serio? jaki wałek czy nieprawidłowości mogą być przy zakupach za 300 złotych miesięcznie?

(więcej…)