Niedoszły Bibliotekarz

kilka adresów gdzie są darmowe książki w necie

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

Znowu nie mam czasu na nic /widać taki mój los/ nawet na napisanie czegoś tutaj albo nagranie podcasta, bardziej sobie niż wam wrzucę tu kilka adresów coby ich nie szukać kolejnym razem

Nasze narodowe serwisy z książkami prowadzone przez bibliotekę narodową i udostępniającym książki on-line. PBI przekazana została dość niedawno bo w czerwcu br po utopieniu w niej /za Gołebiewskim/ ponad 3 500 000 zł a od 2005r praktycznie niewiele do niej pozycji dodano, nawet aktualności są z 2005r :( poza jedną tegoroczną o przekazaniu PBI do BN.

Najstarsze miejsce w sieci jakie znam i używałem kiedyś, skąd można pobrać legalne książki całkiem za darmo, są też i płatne e-booki

To dwa miejsca bliskie sobie poprzez fundację która je prowadzi, w wolnych lekturach mamy darmowe lektury do których wygasły prawa autorskie. Wolne podręczniki z kolei to projekt podręczników pisanych przez nauczycieli.

Jak ktoś zna jeszcze jakieś polskojęzyczne miejsce  gdzie są umieszczone darmowe legalne książki po polsku to proszę o dopisanie