Niedoszły Bibliotekarz

szczęśliwy traf według wielkiego G

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

Dzisiaj w ramach pogłębiania wiedzy bawiłem się szczęśliwym trafem googla i jestem prawie szczęśliwy z mojego odkrycia :D

Szczęśliwy traf jest niezmienny w czasie (przynajmniej klikanie przez 5 godzin wskazuje na tego samego szczęściarza)

Po kolei :) zaczynając kolejny owocny dzień w pracy nr1 znalazłem stronkę o google a raczej jego ciekawostkach, opisywane adresy jako takie znałem w większości, ale nie wiedziałem że można je wywoływać z paska wyszukiwania w opisany poniżej sposób.

np. wpisując w googlarce google linux i klikając w guzik z napisem „szczęśliwy traf” lądujemy na stronie google.pl/linux wyszukującej  w zasobach linuxowych. Piszemy google black +  guzik  „szczęśliwy traf” zmienia nam ekran na czarny. Takie  i kilka innych podobnych „czarów” opisują w artykule oraz dowiązanych tekstach.

Jako ciekawski ;) pobawiłem się trochę żeby poznać zasadę jak to działa.

1. Strony po rozpoczynającym zapytanie google + drugie słowo ładują się te same a nie losowe w czasie
  2. google + biblioteka (biblioteki, bibliotekarka, bibliotekarki) przekierowują na artykuł z gazety o bibliotece googla
  3. google + bibliotekarz przekierowuje na spis bibliotek współpracujących z google books

Z porównania wyników wyszukiwania i „szczęśliwego trafu” wynika że wybierana jest pierwsza a nie jakaś losowa strona z wyników wyszukiwania!

Jako pracę domową zlecam wpisanie w polu zapytania google.pl słów google bibliotekarze i kliknięcie szczęśliwy traf :)

wynik jak dla mnie mnie zaskakujący ciekawe czy zaskoczył troszkę i was?