Niedoszły Bibliotekarz

Prowadzenie katalogu – zasadzka ;)

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

Jak wiecie prowadzę Katalog Bibliotek On-Line. To taka linkownia która mam nadzieję przyda się zwłaszcza mniejszym bibliotekom które nie mają żadnych linków do siebie. Niby to jeden link ale skoro katalog jest wąskotematyczny przekaże użytkownika i dobrego mocą pozycjonującego linka :)

Sądząc po ilości odwiedzin zamysł ten jakoś powoli zaczyna działać, ludzie pojawiają się w katalogu i idą na strony bibliotek. Ku memu lekkiemu zdziwieniu nawet wystawiają bibliotekom oceny w serwisie.

Pierwszą zasadzką było że faktycznie zaczęli się pojawiać ludzie, a drugą ich talenty w kwestii  logicznego myślenia.

Wstawiłem pole kontakt aby można było zgłaszać jakieś błędy, opisy, nowe strony. Jednak póki co zaczynam dostawać maile o treści:

Dobry wieczór, Poszukuję materiałów na temat -ochrona prawa własności w polskim prawie cywilnym.Od strozytnosci po czasy wspolczesne.Byłabym bardzo wdzięczna za ukazanie pozycji ksiązkowych ,z których mogłabym skorzystać .Z góry dziękuje za odpowiedz:)

albo

Dzień dobry. Chciałbym korzystać z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej. Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje możliwość internetowego zamawiania książek i odbioru na miejscu. Jednocześnie chcę zaznaczyć, że w przeszłości korzystałem z Waszych zbiorów, lecz było stosunkowo dawno ponieważ przebywałem za granicą. Z poważaniem

i pojawia się dylemat co z tym zrobić… w drugim przypadku nawet nie wiadomo o którą bibliotekę chodzi :(

Mogę na każdej stronie dodać formularz odsyłający pytania podpięty pod maila konkretnej biblioteki. Niestety znając życie trudno by było zachować aktualność tych maili, oraz pozyskać takie które były by „działające” czyli użytkownik dostał by odpowiedź. Niby mógłbym wstawić formularz wysyłający wszystko do Biblioteki Narodowej skoro są „czapką” niech się martwią ale lubię ich informatorium i nie dołożę dziewczynom durnej pracy.

Strona miała być bezobsługowa bo czasu mam ile mam, a skoro już na początku jej działania zaczynają się takie maile to rodzi się kłopot. Owszem mogę napisać że to tylko formularz techniczny ale żal tak ludzi z kwitkiem odsyłać, raczej nie tędy droga.

Ma ktoś sensowny pomysł co z tym zrobić?