promocja bibliotek

Oficjalnie zgłaszam propozycję z Wami czy bez i tak to zrobię :> bo jak mawiał tatko:

Umiesz liczyć, licz na siebie !

Zróbmy na potrzeby fundraisingu albo raczej promocji bibliotek, wspólną biblioteczną książkę kucharską! Udostępnimy ją w formie e-booka z możliwością wydruku.  Moim zdaniem to fajna koncepcja, zwłaszcza dla mniejszych bibliotek gminnych np. jako prezentówka dla osób zasłużonych w działaniach dla biblioteki (można np.  łatwo wstawić imienną drukowaną dedykację cała okolica będzie zazdrościć posiadaczowi unikalnej książki, a i wnukom będzie miał co pokazywać)

Ma ktoś jakiś fajny i małoabsorbujący regionalny przepis na drugie danie? proszę podsyłać arek@bibliotekarz.com

Roboczy tytuł książki (pierwszy jaki przyszedł do głowy) „Bibliotekarskie obiady” :) oczekuję na jakąś lepszą propozycję.

Podejmuję się  roli redaktora,  składacza, oraz innych „technicznych” funkcji jak również koordynatora projektu, poza korektorem (ktoś się zgłasza?) :> ze względów stałym czytelnikom wiadomych :).

Udostępnię własne przepisy na potrzeby tego wiekopomnego bibliotecznego dzieła :D. Co więcej jak mi się jakiś podesłany przepis spodoba to obiecuję że przećwiczę własnoręcznie, sprawdzę jak smakuje i sfotografuję w przypadku braku fotki :)

Chciałbym aby była duża różnorodność regionalna przepisów, bo to niewątpliwie uatrakcyjni treść książki, jako że tego bloga czytają ludzie w całym kraju to nie powinno być problemu z różnorodnością. Ideałem który bym chciał osiągnąć to każdy przepis z innej biblioteki, ale tego się raczej nie uda osiągnąć w założonym czasie.

Teraz trochę o koncepcji

• czas zamknięcia realizacji projektu koniec września br.
  • koszt wyłącznie własny czas :)
  • format A5,
  • jedna strona 1 przepis,
  • treść przepisy na drugie dania obiadowe
  • zawartość na licencji CC BY NC
  • objętość wyjdzie w praniu ale żeby się dało wydrukować w każdej bibliotece :)
    • przyjmuję że zeszyt jakieś 64 strony,
    • ilość przepisów powiedzmy 58.
    • spis treści,
    • spis autorów
    • nadmiar na stronę reklamową (dla sponsora/podziękowania każda biblioteka umieści własną w swojej edycji)
  • Poszczególna strona przepisu zawiera
    • składniki
    • przepis wykonania,
    • foto potrawy,
    • informacje z jakiego regionu potrawa pochodzi,
    • link do strony/e-maila autora,
    • banner jaki chce wstawić autor przepisu.

Jakiś koncept pdf-a wstawię dziś, jutro :)

Czekam na inne pomysły odnośnie koncepcji i oczywiście przepisy :) mam nadzieję że uda mi się was zaangażować w ta zabawę.

Wierzę że pomysł zadziała i będziecie chcieli brać w nim udział to może raz na kwartał powstaną kolejne wydania, ciasta, przetwory, albo tematycznie Wielkanoc, Wigilia….

2 komentarze

1. no tak weekend za mną a wersji poglądowej brak :( sprężę się i powstanie niebawem
    W wekend smakowałem jak to jest być dwupedałowcem :) rodzi się dzięki temu zupełnie inna optyka i widzenie świata