Niedoszły Bibliotekarz

webcasting w edukacji

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

W poniedziałek byłem na konferencji „Nowe media w edukacji” i powiem wam to była konferencja tego roku jak dla mnie.

Nic specjalnego od strony organizacyjnej, ale treści panelów na których byłem wręcz idealnie pasowały do mojego poziomu wiedzy i zainteresowań. Normalnie strzał w dziesiątkę.

Jak ostatnio mam w zwyczaju relacja szła na żywo via mój twitter (http://twitter.com/#!/bibliotekarz) ale mówiąc szczerze to wiele się nie napisałem bo wykłady były tak ciekawe że praktycznie tylko przerwach ćwierkałem co się dzieje.

Padło wiele ciekawych stwierdzeń między innymi:

„Wszyscy szkolą się online tylko nie szkoleniowcy”  Wayne Turmel

„nie ma rygoru jakości nauczania, studenci nie pytają” Robert Gajewski

Była śmieszna wpadka sala ze 300 osób dwa telebimy i w środku transmisji z USA włącza się wygaszacz ekranu,… ożywili po chwili zastanowienia co się dzieje, a tu za 10 minut znów się włączył <ROTFL> padłem normalnie.

Materiały dali ubogie ale ponoć mają się pojawić w sieci nagrane panele i pokazywane prezentacje.

Wybrałem ścieżkę „Szkolenie webcast – czyli marketing przez wiedzę” na którą się składały panele:

Część ogólną rozpoczął panel opisujący realizowany przez Fundację Obserwatorium Zarządzania projekt „How to Webcast” był mało ciekawy, ale konieczny zapewne żeby się wykazać na co poszła unijna kasa :)

Następnie wypowiadali się specjaliści zza oceanu Roger Courville i Wayne Turner ale nie poruszyli mnie jakoś zbytnio tym co mówili. Może z powodu tłumaczenia a może dlatego że wcześniej już było to poruszane. Część technik prowadzenia webinarium omawiana przez nich była dla mnie pewną nowością, tak jak informacja że zazwyczaj prowadzący używają tylko 20% dostępnych narzędzi. Ważne uwagi dotyczyły technik skupiania uwagi na webcaście i angażowaniu uczestników w interakcję, co ma być przyczyną ich sukcesów w przekazach wiedzy online.

Z ciekawostek pierwszy raz na konferencji publicznej dopatrzyłem się kogoś robiącego mapę myśli, Pani doszła do 4 kolorów flamastrów w swoim dziele.