Niedoszły Bibliotekarz

zakręcone prezentacje robione w prezi

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

Agnieszka Koszowska u siebie na blogu opisuje VuVox narzędzie do tworzenia prezentacji (ścieżka liniowa jak film) ja z kolei napomknę o Prezi.com, również narzędziu do robienia prezentacji tyle że zakręconych :). Prezi podpatrzyłem na Warszawskich Targach Książki,  Niżej Podpisany pokazywał tam prezentację „O ekspansji książki na nowe media”. Myślę że to dobre a przynajmniej ciekawe narzędzie do prezentacji swoich idei nie tylko na blogu.

Idea tego narzędzia jest prościutka przybliża, oddala, obraca, pozwala na zamieszczanie tekstów,  obrazków, filmików z youtube, czy linkowania w ramach jednej planszy.  Można wyznaczyć ścieżkę odtwarzania prezentacji albo zachować dowolność poruszania się w jej obszarze. Wszystko generowane we flashu. Z ciekawszych możliwość to import utworzonej prezentacji i nagranie jej np. na płycie jako plik wykonywalny (a właściwie to jako player + prezentacja).

Są trzy modele udostępniania narzędzia różniące się głównie pojemnością konta

Edycja jest prosta, dostępnych jest tylko kilka narzędzi i można stosować dość ubogie predefiniowane formaty ale w sumie wychodzi dość ciekawa kompozycja jeżeli ktoś ma pomysł jak wykorzystać to narzędzie.

Z obecną funkcjonalnością oprogramowanie to nie nadaje się na mistrza kategorii ale niewątpliwie stanowi ciekawe rozwiązanie które może ożywić nudne wykłady albo zapaść w pamięci jako świeży powiew na konferencji.

No to celem lansu ;) przedstawiam pośpieszną wprawkę (poświęcona jakaś godzinka łącznie z rejestracją na serwisie, maskowaniem grafik i poznawaniem obsługi narzędzia) dokonaną zaraz po targach w ramach zapoznania się z narzędziem. Swoją drogą to pomysł będę rozbudowywał, poprawiał w przyszłości, muszę lepszej jakości grafiki wstawić i treść przemyśleć bo na razie to taka robocza koncepcja tylko, ale wystarczy aby pokazać co nieco z możliwości jakie daje to narzędzie do robienia prezentacji

Niedoszły Bibliotekarz presents; by Prezi.com :

Warsztat Infobrokera i Architekta Informacji