Niedoszły Bibliotekarz

co robi bibliotekarz?

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

Bibla podesłała mi ofertę pracy w bibliotece, prosto z ebibu cytuję:

OPIS PRACY
Oferowane stanowisko = bibliotekarz
Zakres obowiązków = poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania Biblioteki; przygotowywanie wniosków o dofinansowanie; monitorowanie i sprawozdawczość z realizacji projektów; rozliczanie przyznanych dotacji

Kurcze zaczynam się poważnie zastanawiać nad moim kierunkiem studiów :>

Od koleżanek z IINiSB wiem że bibliotekarze prowadzą świetlicę dla dzieci, są administratorami gralni internetowych, prowadzą działalność kulturalną i wydawniczą, a tu dochodzi jeszcze obsługa projektów unijnych.

Sam już nie wiem kim są i co robią bibliotekarze :(

Jedno jest pewne, nie miałem zajęć z administracji projektami unijnymi, ani zajęć o systemch komputerowych, więc kończąc studia chyba nie będę przygotowany do startu w zawodzie bibliotekarza ;)

Może sprawa jest prostsza i Koszykowa (to z niej ogłoszenie wyszło) nie ma po prostu etatu fundrisera i każdy jest tam zatrudniany na etacie bibliotekarza? Ale tego nie wiem, spytam się moich wiewiórek z koszykowej coś mi tam szepną pewnie :)

Dopiszcie proszę co jeszcze ciekawego robi bibliotekarz na etacie, żebym wiedział co może mnie czekać w tym zawodzie :>