Składam CV do biblioteki :)

  • Post category:głupoty
  • Reading time:1 mins read

To jeden z najkrótszych wpisów na tym wypalonym blogu :( wszystko w sumie jest zawarte w tytule posta. Co prawda startuję na posadę admina, nie bibliotekarza ale to i tak…

Staroć odnalazłem :)

  • Post category:głupotylatarnik
  • Reading time:1 mins read

Sprzątając w nowym roku dysk sieciowy odnalazłem na nim ciekawostkę. Pierwsza prezentacja związana z działaniem jako Latarnik PCRS. Niby to nie dawno było (ze 2 lata temu) a jednak już tyle czasu upłynęło… Ciekaw jestem czy którykolwiek zrodzony wtedy pomysł został zrealizowany dokładnie tak jak planowaliśmy sobie. Moje pomysły z tej prezentacji zrealizowałem… ale inaczej, mam nadzieję że bogaciej i ciekawiej. (więcej…)

Wózki do palet

Trochę mylący tytuł posta ma za zadanie sprawdzić siłę jego oddziaływania w zupełnie abstrakcyjnym kierunku oderwanym od kontekstu całego bloga.

Podjąłem tę próbę po kolejnym radosnym śmieciowym mailingu tym razem dokonanym przez firmę Zakrem. Wiceprezes zarządu (na podstawie nazwiska z maila i wyszukiwania w bazie krs) zaoferowała mi na webmaster@pewnej.uczelni.pl (humanistycznej) swoje rewelacyjne wózki do palet. Jak wiadomo studentów trzeba jakoś przemieszczać, więc na każdej uczelni (kto wie może nawet w starym dobrym IINiSB) takie wózki transportowe są konieczne.

Wracając do zagadnienia, ich strona jest abstrakcyjnie wysoko w SERP-ach do jakości jaką reprezentuje. Więc tak sobie sprawdzam czy wpis na blogu który z wózkami do palet i innymi urządzeniami warsztatowymi nie ma nic wspólnego też znajdzie się w top ten. (więcej…)

mates pl serwis dla transwestytów chyba

Mam konto w domenie vj.pl zbierające cały spam jaki nadchodzi. Ot tak kiedyś zaznaczyłem i teraz mam na czym trenować program antyspamowy ;)

Jednak czasem trafiają się prawdziwe krajowe perełki jak choćby ta na poniższym zrzucie ekranu.

Tytuł maila informuje

Nowi mężczyźni na Mates. pl (2012-05-05)

a w treści:

Witam, hvjjvbkbk!

Portal najszybszych znajomości rozszerza się. Przez ostatni tydzień w portalu pojawiło się wiele nowych członków, (więcej…)

Jakoś nie potrafię olewać jak inni

  • Post category:głupoty
  • Reading time:4 mins read

Tak mi wychodzi że dziwny jestem :/

Myślałem co by tu wstawić na bloga w ramach LIV akcji GTWb – „Wisi, dynda, powiewa….” (publikuję wcześniej bo się zdezaktualizuje) i ni stąd, ni zowąd zanurzyłem się w rozważania o życiu. Pojechałem pamięcią wstecz przez wiele zdarzeń i olewaczy których pamiętam. Po raz kolejny starałem się ich zrozumieć i znów mi nie wyszło.

W czasach Kaaza (2 A.G.) opiekowaliśmy się siecią osiedlową dla jakiś 200 mieszkań. Całe osiedle cieszyło się dzięki nam internetem. Któregoś popołudnia mój współpracownik coś tam zdalnie rzeźbił na routerze i zamiast się wylogować wpisał „down”. Router oczywiście posłusznie się wyłączył ludzie zostali bez netu. Ponieważ miał ze sobą telefon serwisowy a ludki zaczęli wydzwaniać to go też wyłączył :] Zamiast pojechać i włączyć router (w końcu za to mu płacono) bez najmniejszych wyrzutów sumienia spuścił 200 rodzin i robotę bo mu się jechać nie chciało.

Jest sobie „zuzia” która wszystko mi (więcej…)