Generatory stron HTML

Szukam czegoś alternatywnego do WordPressa dla prostych stron. Czegoś co produkuje strony w HTML a zarazem jak coś potrzebuję zmienić w menu czy stopce żeby nie trzeba było przerabiać miliona stron za każdym razem.

Dopiero teraz widzę faktyczną różnicę pomiędzy WordPressem a resztą świata ;)

Oczywistości jakie wymyśliłem typu że na plikach html nie zrobi się pełnotekstowej szukajki w łatwy sposób i tym podobne sprawy się sprawdziły.

Niestety okazało się również że faktyczny problem leży gdzie indziej, w codziennych drobiazgach podczas edycji. Zaczynam dochodzić do wniosku że skalowanie obrazków do potrzebnych rozmiarów, tworzenie altów za każdym razem jak osadzam tą samą grafikę i inne dokuczliwości stają się większą stratą czasu niż aktualizacje WordPressa i dopieszczanie go żeby de facto rzucał do cache pliki w html.

(więcej…)

W książkomatach dzieje się :)

Na prośbę starego znajomego popełniłem trzynastego artykuł o książkomatach, bibliomatach*, czy jak je tam zwać. Miał iść na spory portal internetowy ale coś się znajomek nie odzywa, wiec albo nie ma czasu, albo moje klepanie nie bardzo mu podeszło a brak mu śmiałości odpowiedzieć ;) nieważne.

Ważne że coś ruszyłem.

Artykuł który naklepałem to głównie opis dostępnych na rynku typów urządzeń ale i przy okazji taki mój mikrozbiór „przemyśleń” związany z podawaniem książek przez maszynę. Wprowadza do zmian jakie powinny nastąpić w bibliotekach żeby były wygodniejsze dla czytelników.

Patrząc na ceny rozwiązań dostępnych na rynku i mając w sobie lewackie upodobania do dzielenia się zasobem, postanowiłem wypuścić książkomat na otwartej licencji.

Może to nic wielkiego ale mam w końcu własny projekt open source Library Cabinet i jestem z siebie dumny. Założenie jest proste opracuję dwie wersje niskobudżetowego książkomatu i dam je do wdrożeń wszystkim za darmoszkę.

(więcej…)