WordCamp Gdańsk 2012

Kolejna impreza w kolejnym mieście. Zaczynam być dumny że byłem na wszystkich tych spotkaniach. Co prawda w tym roku trema zeżarła moją pogadankę i mimo że była mniej hermetyczna niż rok temu nie wyszło to tak jak powinno. Na szczęście pomimo tradycji (wszak spotkanie odbywało się w Stoczni Gdańskiej) nie wywieźli mnie na taczce.

Z nieznanych mi przyczyn potraktowano mnie łagodniej od innych prelegentów i wyjątkowo publika nie domagała się ode mnie maskotki czy koszulki :D

Właśnie za lajtową atmosferę kocham te spotkania i tłukę się przez pół kraju żeby na nich pobyć, posłuchać, pogadać. Jak było widać na fotce Wojtka Równanka

Jako że w tym roku WordCamp (więcej…)

Szykuję się na WordCamp

WordCamp Gdańsk 2012Tak siedzę i myślę, szukam jakie by tu ciekawe i popularne błędy wordpresowiczów pokazać w czasie mojej pogadanki. Mam już trochę zebrane materiałów do pokazania na dość ciekawych mam nadzieję przykładach.

Sądzę że słuchaczy zaciekawi w skutek jakiego błędu/niedopatrzenia można zobaczyć kiedy pracują np. Kominek, Hatalska czy Kurasiński. Może błędy (no dobra idziemy w szczerość dwa niedopatrzenia) jakie już zgłosiłem ministerstwu cyfryzacji też zainteresują kilka osób. Swoją drogą to mogli by odpowiedzieć choćby że mail dotarł.

Chcę pokazać problemy jakie potrafi wygenerować sama sobie redakcja bloga czy strony opartej na Wordpresie, poruszyć świadome używanie (więcej…)

i po InfoShare 2012

Leci czas jak głupi napędzany robotą, ani żem się obejrzał a tu już zbiór podsumowań z InfoShare 2012 opublikowali :D

To nie był zbyt udany wyjazd dla mnie. Pierwszy dzień w połowie spędziłem pod salą konferencyjną, na telefonie i grzebiąc w dedwa. Nagle się okazało że jest 100 000 zmian do wprowadzenia które oczywiście nie mogą poczekać 2 dni, i w ten sposób najciekawsze panele przeleciały mi koło nosa.

Pomimo nieobecności na 1/3 całego InfoShare 2012 zrobili ze mnie jedną z największych pleciug konferencji (aż się boje pomyśleć co by było jak bym nie musiał pracować). Fakt faktem pociągnąłem trochę twittoprzekaz ale 50 twittów na dwa dni z konferencji to chyba niewiele?

Budzich na InfoShare 2012

Jak dla mnie Maciek Budzich (mediafun.pl) zd (więcej…)