Coś się dzieje w bibliotekarskim światku.

Bardzo fajnie widać na fejsie że bomba tyka. Co prawda tyka sobie  od dawna ale jakby więcej ją słychać. Weźmy takie oświadczenie o porozumieniu Biblioteki Narodowej  z Biblioteką Uniwersytetu Jagielońskiego. Biblioteka Narodowa w Warszawie i Biblioteka Jagiellońska w Krakowie ogłaszają rozpoczęcie prac nad wspólnymi przepisami katalogowania oraz rozmów o współkatalogowaniu. Napisali jedno lakoniczne zdanie a… Czytaj dalej Coś się dzieje w bibliotekarskim światku.

„zacny facebook”

Zapomniałam dodać, że odważnych proszę o kontakt ze mną poprzez zacnego facebooka :) tia zostałem wyrwany takim stwierdzeniem z półurlopu spowodowanego wypaleniem. Stanowczo protestuję przeciwko łączeniu tych słów. Znaczenie słowa Zacny jest trochę różne w opisach słownikowych ale zawsze wskazuje na coś porządnego, dobrej jakości, pełnego cnót, godnego szacunku, któremu można zaufać. W mojej ocenie… Czytaj dalej „zacny facebook”

co robi bibliotekarz?

Bibla podesłała mi ofertę pracy w bibliotece, prosto z ebibu cytuję: OPIS PRACY Oferowane stanowisko = bibliotekarz Zakres obowiązków = poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania Biblioteki; przygotowywanie wniosków o dofinansowanie; monitorowanie i sprawozdawczość z realizacji projektów; rozliczanie przyznanych dotacji Kurcze zaczynam się poważnie zastanawiać nad moim kierunkiem studiów :> Od koleżanek z IINiSB wiem że bibliotekarze… Czytaj dalej co robi bibliotekarz?