Niedoszły Bibliotekarz

co powiedział mailing do bibliotek

To jest wersja zminimalizowana, zobacz pełną wersję strony..

Nie ma co ukrywać jest nie najlepiej. Kończę już wysyłanie maili do bibliotek (4000 wysłane) jeszcze z dzień i się uporam, więc zaczyna się rysować jakiś obraz, pierwsze wrażenie co osiągnąłem moim mailingiem.

Bazy adresowe Ebib i BN w zakresie emaili są słabe jakościowo. Nie wiem jak były budowane i kiedy aktualizowane ale około 17 % maili wraca z informacją że taki adres nie istnieje, nie ma serwera , użytkownika, różnie. Sporadycznie skrzynka jest przepełniona ale to raczej w skutek zmiany adresu i nie usunięcia starego konta. Pomimo automatycznego odsiewu z bazy oczywistych baboli oraz przepatrzeniu jej oczami część adresów była po prostu wadliwa zawierała polskie znaki czy też inne niespodzianki.

Tym co najbardziej martwi są odpowiedzi w stylu

Dzień Dobry,

niestety w naszym Instytucie biblioteka została zlikwidowana, tak więc nie
możemy wziąć udziału w Pana ankiecie.

albo

Witam Panie Arku.

w Muzeum nie ma biblioteki w dosłownym rozumieniu. W chwili obecnej ze względu na redukcje wczesniejsze etatów i zmianę profilu działalności właściwie nie ma osoby która by się biblioteką nalezycie zajmowała. Nie starcza mi czasu by tworzyc katalog autorski,wypisujac karty, nie mówiąc juz o innych sprawach. Oceniłabym swą prace, jako bibliotekarki,na 1/9 etatu.

smutne bo takich odpowiedzi było kilka, rodzi się wiec pytanie ile faktycznie bibliotek znikło skoro takie informacje wróciły do mnie. Moim zdaniem z tylko kilku robi się aż kilka po zastanowieniu.

Miałem tylko jedną dobrą nowinę z automatu

W związku z Uchwałą  Nr XXIII/114/2008 Rady Gminy  Zabrodzie z dnia 19 listopada 2008 roku dot. podziału Gminnego Centrum Kultury w Zabrodziu nastąpił podział adresu e-mail.

Wszystkie e-maile prosimy kierować na adresy:

Gminny  Ośrodek  Kultury  w  Zabrodziu: gok@brodzie.pl Gminna  Biblioteka  Publiczna w Zabrodziu: gbp@brodzie.pl

Czyli nastąpił rozwój skoro maile zostały rozdzielone. Generalnie spotkałem się z dużą ilością ciepłych słów i zainteresowania, wiele osób przesłało informację dalej bo trafiały się w bazie maile np.  do dyrektora ZOO, czy różnych sekretariatów.

Do dziś w ankiecie wzięło udział ponad 200 osób więc będzie się już na czym oprzeć w badaniu czy bibliotekarze używają google :)

Na pierwszy rzut oka dane wydają się bardzo dokładnie wypełnione, mało jest pominięć. Widać że jak ktoś brał udział w badaniu to traktował je poważnie i wypełniał wszystko.