Niedoszły Bibliotekarz

Dyskusja o oprogramowaniu dla bibliotek

Na forum studentów IINiSB przebiega ciekawa dysputa na temat oprogramowania dla bibliotek są głosy za utworzeniem nowego przedmiotu który by traktował wyłącznie o programach do obsługi bibliotek jak i takie które twierdzą że wystarczył by tylko jeden wykład pokazujący różnice pomiędzy programami zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Ja optuje za nowym przedmiotem bo np. nie mam dostępu aby poćwiczyć w domu różne rodzaje oprogramowań dla bibliotek, a kupno ich do nauki to chyba kiepski żart, może by i w sieci wyszukało się jakieś pirackie instalki albo skądziś wykręciło od znajomych :> ale nie na tym przecież uczciwość polega. Poza tym ja dam radę poinstalować i skonfigurować /a przynajmniej tak sądzę bo mam już trochę wiedzy na temat komputerowy i warunki sprzętowo – sieciowe (środowisko heterogeniczne)/ ten soft u siebie ale nie sądzę aby u mnie na roku były jeszcze ze 2 osoby które by to mogły zrobić, nawet z mniejszym oprogramowaniem typu mak były schody do nieba mimo że w punktach podałem jak je zainstalować.

Dostęp na studiach do programów obsługujących biblioteki typu horizon, aleph, libra czy mol uprościł by życie i podniósł wiedzę studentów.

Podobno instytut słał mądre pisma o przyznanie wersji edukacyjnej do producentów a ci się wypieli cóż podzwonię do producentów i zapytam dlaczego nie zależy im na budowaniu marki opiszę tutaj te rozmowy  będzie ciekawie :)