Jak sprawdzić firmę?

W związku z ostatnim naciąganiem mnie przez telefon pomyślałem że utrwalę na blogu dwa przydatne adresy umożliwiające bezpłatne wyszukiwanie firm. Przydadzą się zarówno Wam jak i mnie gdy będę z dala od własnego komputra i zakładek.

E-państwo nie działa, ale coś niecoś można już on-line wyszukać i się tym podeprzeć np. na poczcie gdy się domagają okazania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Pierwszy adres to bezpłatna wyszukiwarka w Krajowym Rejestrze Sądowym, znajdziesz w niej spółki, stowarzyszenia, fundacje.

wyszukuje według numerów KRS, REGON, NIP lub nazwy.

Drugi adres to również darmowa wyszukiwarka firm w Centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (dawne EDG) w niej wyszukasz drobne firmy działające w oparciu o wpis do ewidencji.

wyszukuje po NIP, REGON (również spółki cywilne), KRS, Nazwie firmy, Imieniu i Nazwisku, adresie.

Swoją drogą to dobre narzędzie dla wścibskich sąsiadów ;) można sprawdzić kto w kamienicy/bloku/ jaką firmę prowadzi.

Niedoszły Bibliotekarz

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie menedżer informacji zarządzający treścią w kilku projektach różnej wielkości. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Google+ , Facebooku czy Twitterze
Ten wpis został opublikowany w kategorii naprawiacz, przydatne on-line, strony www. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jak sprawdzić firmę?

1. Dziękuję za te linki. Z pewnością skorzystam w razie potrzeby.