zakręcone prezentacje robione w prezi

Agnieszka Koszowska u siebie na blogu opisuje VuVox narzędzie do tworzenia prezentacji (ścieżka liniowa jak film) ja z kolei napomknę o Prezi.com, również narzędziu do robienia prezentacji tyle że zakręconych :). Prezi podpatrzyłem na Warszawskich Targach Książki,  Niżej Podpisany pokazywał tam prezentację „O ekspansji książki na nowe media”. Myślę że to dobre a przynajmniej ciekawe narzędzie do prezentacji swoich idei nie tylko na blogu.

Idea tego narzędzia jest prościutka przybliża, oddala, obraca, pozwala na zamieszczanie tekstów,  obrazków, filmików z youtube, czy linkowania w ramach jednej planszy.  Można wyznaczyć ścieżkę odtwarzania prezentacji albo zachować dowolność poruszania się w jej obszarze. Wszystko generowane we flashu. Z ciekawszych możliwość to import utworzonej prezentacji i nagranie jej np. na płycie jako plik wykonywalny (a właściwie to jako player + prezentacja).

Są trzy modele udostępniania narzędzia różniące się głównie pojemnością konta

• płatny (500 mb 60$/rok lub 2G 160$/rok)
  • darmowy 100 mb ale wszystko co zrobimy jest publiczne
  • edukacyjny (500 mb za darmo i 2G 60$/rok)

Edycja jest prosta, dostępnych jest tylko kilka narzędzi i można stosować dość ubogie predefiniowane formaty ale w sumie wychodzi dość ciekawa kompozycja jeżeli ktoś ma pomysł jak wykorzystać to narzędzie.

Z obecną funkcjonalnością oprogramowanie to nie nadaje się na mistrza kategorii ale niewątpliwie stanowi ciekawe rozwiązanie które może ożywić nudne wykłady albo zapaść w pamięci jako świeży powiew na konferencji.

No to celem lansu ;) przedstawiam pośpieszną wprawkę (poświęcona jakaś godzinka łącznie z rejestracją na serwisie, maskowaniem grafik i poznawaniem obsługi narzędzia) dokonaną zaraz po targach w ramach zapoznania się z narzędziem. Swoją drogą to pomysł będę rozbudowywał, poprawiał w przyszłości, muszę lepszej jakości grafiki wstawić i treść przemyśleć bo na razie to taka robocza koncepcja tylko, ale wystarczy aby pokazać co nieco z możliwości jakie daje to narzędzie do robienia prezentacji

Niedoszły Bibliotekarz presents; by Prezi.com :

Warsztat Infobrokera i Architekta Informacji

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie menedżer informacji zarządzający treścią w kilku projektach różnej wielkości. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Google+ , Facebooku czy Twitterze
Ten wpis został opublikowany w kategorii mózgownica, prezentacje, prowadzenie bloga i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „zakręcone prezentacje robione w prezi

1. Arieen pisze:

Jak na wprawkę, to to jest świetna prezentacja ;). A Niżej podpisany nam tu wyrasta na jakiegoś idola ;D

2. MR pisze:

Bardzo fajne narzędzie to Prezio.

Założyłem sobie konto EDU.

Da się wykorzystać ;]

3. Przemas pisze:

Fajny pomysł – można zaskakującą prezentację zrobić.

4. Pingback: Sobotni dużur popołudniowy [49] | pulowerek.pl

5. Janusz pisze:

Do tej pory składałem prezentacje we FLASH, a tu takie cudo, przyjdzie się przerzucić na PREZI.