ciśnienie skoczyło

Słucham sobie z rana piosenki  Kultu na youtube patrzę w komentarze a tam jako odpowiedź wideo jakiś spamer dokleił się z reklamą  kandydata na prezydenta. Nie wnikam czy to faktyczna inicjatywa oddolna czy marketing szeptany ale jest to złe!

Jako że polskie klipy nie mają odpowiedzi wideo, nie grozi mu znikniecie w zalewie komentarzy. Pomysł marketingowy niezły, ale wykonanie mnie zniesmaczyło, rozumiem jakieś debaty, wypowiedzi o polityce to miejsce na tego typu spam. Takie chamskie podczepienie się pod kulturę i sztukę (a tak odbieram ten klip z muzyką Kultu) jest żałosne, niesmaczne, równie dobrze proponuję aby ten spamer wypuścił papier toaletowy ze swoim idolem bo przecież każdy ogląda ten wynalazek.

Smaczku dodaje reklama kogoś kto idzie po najwyższy urząd w kraju którą podczepia się pod słowa:

Widziałem, wyrywali sobie ścierwo zębami
Widziałem, grozili sobie karabinami
Widziałem, podawali sobie z uśmiechem dłonie
Widziełem, siadali na tronie w koronie
Widziałem, chodzili po sobie butami
Widziałem, jeździli po sobie czołgami

Hej, czy nie wiecie, nie, nie, nie macie władzy
Hej, czy nie wiecie, nie wasza władza na świecie
Hej, czy nie wiecie, nie macie władzy na świecie
Hej, czy nie wiecie, na świecie!

Widziałem, podawali sobie z uśmiechem dłonie
Widziałem, siadali na tronie w koronie
Widziałem, chodzili po sobie butami
Widziałem, jeździli po sobie czołgami
Widziałem, wyrywali sobie ścierwo zębami
Widziałem, grozili sobie karabinami

Hej, czy nie wiecie, nie, nie, nie macie władzy
Hej, czy nie wiecie, nie wasza władza na świecie
Hej, czy nie wiecie, nie macie władzy na świecie
Hej, czy nie wiecie, na świecie!

Nie wiem czy to faktycznie reklama (wtedy śmiem twierdzić że podczepił ją jakiś idiota) czy krecia robota, ale uważam że polityka ze sztuką ma tyle wspólnego co ja z lataniem w kosmos. Nie należy tego mieszać a przynajmniej nie do czasu, aż wszystkie muzea zostaną odnowione i wyposażone ze wstępem za darmo,  publiczna TV będzie kręcić programy kulturalne i udostępniać archiwa za darmo  itd. Mówiąc krótko najpierw dajcie darmową sztukę i kulturę szerokim masom a potem się za jej pomocą lansujcie.

Zgłaszam stanowcze NIE wykorzystywaniu kultury i sztuki na rzecz polityków którzy ją zabijają

a teledysk kultu poniżej :)

httpv://www.youtube.com/watch?v=wHCjM4LuzW8&NR=1

1. Musiałam się pochwalić,bo nie byłabym sobą :D

A z tym podczepianiem się, to chyba rzeczywiście idiota – a może nie? :)

2. Wkleję tutaj co spamer mi w komentarzach napisał żebyście na youtube nie musieli szukać

VVitchaven napisał:

"Podczepiłem bo po pierwsze: mam takie prawo. Po drugie: owy kawałek Kultu miał ogromną oglądalność, więc istniała szansa, iż sporo młodych osób wejdzie na ten film i go zobaczy. I tak jak napisałem: mam do tego prawo, a Twoje zarzuty są bezpodstawne. Bywaj!"

Żal mi JKM bo młodzi i starzy wejdą zobaczą śmiecia i wkurzą się na JKM a nie na jakiegoś spamera co tam umieścił reklamówkę, ale cóż zrobić skoro ktoś nie rozumie czemu spam jest zły to już nic nie pomoże.

choć mam szatański plan wyślę zapytanie do sztabu JKM co sądzą o takiej promocji swojego kandydata :) będzie okazja sprawdzić czy odpowiadają na maile a jeżeli to akcja marketingu szeptanego to może go zrewidują.

3. no to poszło pytanie do Komitetu Wyborczego JKM:

"Proszę o oficjalne zajęcie stanowiska wobec reklamy waszej kampanii wyborczej zbudowanej na spamie jak przykładowo ta akcja pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=wHCjM4LuzW8&featur Czy uważacie że jest właściwa?

Jeżeli tak proszę o określenie gdzie następuje zbieżność pomiędzy klipem a podczepioną pod niego reklamą. Co uzasadnia umieszczenie jej w takim miejscu i czy naprawdę słowa piosenki są adekwatne do kandydowania na najwyższy urząd w kraju.

Mam świadomość że to może być spontaniczne działanie niezależne od was, ale proszę o zajęcie stanowiska wobec tego rodzaju spamowania bo za trochę zaczną was promować w szaletach bo tam też sporo osób przychodzi.

Z wyrazami szacunku i życzeniami powodzenia w działaniach

Arkadiusz Stęplowski"

zobaczymy czy i co odpowiedzą :>