rozpoczynam kurs „E-learning XML editor” :)

Jakiś czas temu na fbukozie znalazłem informację że powstaje kurs którego celem jest pokazanie  jak generować treści na potrzeby zdalnego nauczania. Podczas kursu będziemy tworzyli krok po kroku własny materiał, który po ukończeniu będzie gotowy do wrzucenia na platformę e-learningową.

Organizatorem tegoż kursu „E-learning XML editor dla początkujących” jest Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu która prowadzi również równoległy kurs oparty o HotPotatoes.

O ile obsługa edytora eXe nie jest jakimś problemem, jak również mam pomysł jakie treści chcę w kursie zawrzeć, o tyle brak mi podstaw jak podejść do tworzenia takich kursów online. Co innego mądrzyć się przed ludźmi na żywo a co innego przygotowywać materiały do samodzielnej pracy zdalnej.

Od pewnego czasu zaczynam śledzić jak można zdalnie przekazywać wiedzę, więc jako ciekawski świata i żądny nauki zapisałem się :)

Kurs ruszył tydzień temu i jest dobrze przygotowany. Informacje podstawowe zostały przedstawione jeszcze przed rozpoczęciem kursu.  Prowadząca przysłała przypomnienie  że kurs się rozpoczyna, czyli zadbano o wszelkie szczegóły.

Materiał już od samego początku jest zróżnicowany :) Linki do treści w internecie, autorskie pdf-y, prezentacja powerpointa z plikami mp3, widać że się ktoś przyłożył.

Treści z pierwszej lekcji były wprowadzające do zagadnienia pokazują właśnie to czego do tej pory nie wiedziałem czyli jak budować takie szkolenie online.

Niniejszym zaczynam cykl wpisów w których będę pokazywał krok po kroku jak tworzę takie szkolenie w miarę przebiegu procesu zdalnego nauczania.

Dinozaur pamiętający czasy LOAD "*",8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak "dziki zachód" internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Aktualnie menedżer informacji zarządzający treścią w kilku projektach różnej wielkości. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu. Możesz go podglądać na Google+ , Facebooku czy Twitterze
Ten wpis został opublikowany w kategorii e-learning, facebook, prezentacje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „rozpoczynam kurs „E-learning XML editor” :)

1. Pingback: Niedoszły Bibliotekarz » Blog Archive » eXe edytor do e-learningu zmiana słownika