Ghirlandaio Domenico, malarz

To miał być sukces a wyszło zgodnie z prawem Murphiego :( Im bardziej się starasz tym większa szansa na porażkę.

Historia kultury więc przedmiot dla mnie ciężki do zdania, pojawiło się światełko bo prowadząca mówiła że ci co zrobią prezentację to mają przepuszczającą trójeczkę.

Siedziałem nad PowerPointem i netem godzinami jak oszołom żeby wykorzystać szansę, a tu qpa. Mało miękki mnie wyłożył, wiedziałem że w IINiSB jest PowerPoint w wersji ok 2000 więc zapisałem prezentację w formacie 97-2003 jako prezentację i jako wersję pokazu 97-2003, dla pewności na dwóch różnych pendrajwach. Mając na uwadze wpadkę  kolesia na poprzednich zajęciach, sprawdziłem czy się uruchamia z nich w office 2007 i w 97 działało w porząsiu.

Spokojnie ruszam po sukces, odpalam prezentację, a tu brak tła i nie widać co napisane, uruchamiam drugą wersję (może pokaz się źle skonwertował) i zaczynam rozumieć jak to jest jak gdy coś nie działa i zaliczenie odchodzi w siną dal.

Siedzenie długich godzin nad prezentacją zaowocowało, udało się cokolwiek zaimprowizować na pokazujących się obrazkach z czapki opowiadałem co pamiętałem. Ponieważ słowa kluczowe do których dowiązałem opowieść były niewidoczne to się logicznie prezentacja rozsypała totalnie, gubiłem wątek, potem doszła jeszcze presja czasu i wielu tematów nawet nie poruszyłem :(

Cóż trzeba będzie się zmierzyć z kolokwium :( co prawda Piotrek stwierdził że jak na człowieka z historią na bakier, to nieźle mówiłem, echh a miałem szansę uwieść audytorium…..

Następnym razem biorę dzieciątko podpinam pod projektor i tyle. Nie ma co wierzyć M$ w jego konwersję skoro w wersji 97 działa w wersji 2007 działa a w 200x rozwala się wszystko, bo tło źle konwertuje.

Dla ciekawych pokaz do oglądnięcia poniżej, co prawda bez pogadanki jest suchy, ale był tworzony na inne warunki.  Myślę że i tak można prezentację obejrzeć jeśli ktoś jest zainteresowany Domenico Ghirlandaio, choćby dlatego że na końcu dałem garść dość dobrze wyselekcjonowanych linków. 2 Ekran pokazuje gdzie jest Florencja niestety slideshare nie obsługuje animacji :( i nie widać treści pod mapą.

Dominik Ghirlandaio

Zobacz resztę moich prezentacji czyli bibliotekarz na slideshare.

4 komentarze

1. no przyznam, że TA zamieszczona prezentacja tutaj prezentuje sie rewelacyjnie – to co zostało wyświetlone na wykładzie.. no cóż.
    przykro, ze praca nie została pokazana tak, jak chciałeś.

2. etam do rewelacji jej daleko, nawet z opowiadaniem jakie mam do niej, choc uwazam że jest dość przyzwoita. Jak pisałem wyświetlanie ostatniej klatki zamiast animacji w slideshare jej nie pomaga ale to głównie brak komentarza a właściwie opowieści jaką miałem przygotowaną prezentację kładzie.

Chodzi mi po głowie pomysł nagrania jej jako filmiku np. na youtuba ale i tak już naobiecywałem sporo rzeczy że na bloga wrzucę a ich ciągle nie ma :( więc nie obiecuję, tym bardziej że idzie sesja i inne zasadzki :)